33 Święto Ludowe w Śliwinie

XXXIII edycja festynu zielonoświątkowego w Śliwinie

Termin: 19.05.2013 r.
Miejsce: Śliwin, plac przy Al. Lipowej
Godzina: godz. 14.00
Organizator: Centrum Informacji Promocji Rekreacji, Sołtys i Radny Śliwina, Rada Sołecka Śliwina

Święto Ludowe to największa impreza w Śliwinie, która zgodnie z miejscową tradycją odbywa się zawsze w niedzielę zielonoświątkową. W tym roku będzie to już 33. edycja imprezy, słynącej z wielu atrakcji, które przyciągają gości nie tylko z najbliższej okolicy, ale coraz częściej turystów z całej Polski i nawet z zagranicy.

Impreza rozpocznie się tradycyjnie uroczystą mszą świętą. W programie Święta Ludowego znajdą się zawody sportowe, konkursy i zabawy dla najmłodszych, tradycyjna konkurencja rzutu kaloszem o Złote Widły Sołtysa oraz barwne występy zespołów folklorystycznych, m.in. wystąpi zespół pieśni i tańca Bałdrzychowianie.

Na śliwińskim festynie nie może zabraknąć kiełbasek i kaszanki z grilla oraz smakowitych potraw kuchni tradycyjnej, przygotowanych przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Śliwinie. Śliwiński festyn nie może się obejść również bez występu znanych wykonawców muzyki Disco Polo. W tym roku do wspólnej zabawy przy dźwiękach muzyki dance zaprosi zespół Blue Box, który zaprezentuje się w programie autorskim, a także zaśpiewa standardy disco polo. Po koncercie odbędzie się pokaz sztucznych ogni, a po nim zabawa przy muzyce na żywo do późnej nocy. Zapraszamy serdecznie do Śliwina w niedzielę, 19 maja.

Początek imprezy – godz. 14.00. Wstęp wolny.

Na imprezę zapraszają: Centrum Informacji Promocji Rekreacji Gminy Rewal, Sołtys i Rada Sołecka Śliwina oraz GOK Rewal.

No Comments Yet.

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress