Janusz Chomontek w Rewalu

W środę, 22 maja, w halli sportowej w Rewalu będzie można zobaczyć pokazy Janusza Chomontka – znanego żonglera piłkarskiego i wielokrotnego rekordzistę w podbijaniu piłki, nie tylko nożnej!

Żonglerka piłką to trudna sztuka, którą nie każdemu uda się opanować do perfekcji. Pokazy trików i sztuczek piłkarskich, prezentowane przez zawodowców, ze względu na niezwykłą spektakularność cieszą się zawsze dużym zainteresowaniem nawet ze strony osób, które w ogóle nie interesują się futbolem.

Mogliśmy się o tym przekonać ostatnio w kwietniu br., podczas finałów Rewaligi, kiedy to gościliśmy w Rewalu Dawida Krzyżowskiego – młodego freestylera z Nysy, który z piłką potrafił zrobić dosłownie wszystko.

Kolejną okazję, by na żywo zobaczyć popisy żonglerki będziemy mieli już w najbliższą środę w hali sportowej w Rewalu. Tym razem zaprezentuje się Janusz Chomontek – ikona polskiej żonglerki, wielokrotny rekordzista świata i człowiek, od którego praktycznie rozpoczęła się moda na piłkarski freestyle w Polsce.

Początek pokazów o godzinie 10:00.. Wstęp płatny. Zapraszamy

Żongler piłkarski Janusz Chomontek z Koszalina od ponad 20 lat oddaje się swojej pasji – żonglerce piłką, niejednokrotnie z rekordowym rezultatem.

Oto wybrane osiągnięcia Janusza:

28 maja 2009 roku podczas uroczystości otwarcia kompleksu boisk wielofunkcyjnych w miejscowości Okonek (wielkopolskie) ustanowił kolejny rekord świata w żonglowaniu piłką koszykową. W czasie 1 godziny i 38 minut podbił piłkę głową, obiema nogami i barkiem aż 11 190 razy.
8.07.2000 r. przeszedł 20 km plażą z Kołobrzegu do Gąsek nieustannie podbijając piłkę głową lub nogą. Trwało to 8 godz. i 22 min.
W 1989 r. w Warszawie Chomontek pokonał trasę „maratonu warszawskiego” 42 km 194 m w czasie 8 godzin 30 minut podbijając piłkę na przemian lewą i prawą nogą.
W 1996 roku w Sewili (Hiszpania) podczas wystawy Expo żonglował piłką barkami, głową i nogami nieustannie przez 16 godzin w kwadracie 5 x 5 m.
18.03.1999 r. w koszalińskim hotelu „Arka” podbił piłkę głową 33 100 razy w czasie 3 godzin i 40 minut.(www.polskierekordy.pl)

No Comments Yet.

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress