Ruszył Rewal Bike System

Centrum Informacji Promocji Rekreacji informuje, że od 15 kwietnia 2013 r. wznawia działalność Rewal Bike System – zintegrowana sieć wypożyczalni rowerów on-line. Do najbliższej niedzieli, tj. 21.04.2013 r. będzie można

wypożyczyć rower w ramach promocji startowej, w cenie 1 zł za godzinę, lub 10 zł za cały dzień.

Zintegrowana sieć wypożyczalni rowerów Rewal Bike System powstała przed kilku laty z myślą o amatorach dwóch kółek, ceniących mobilność i niezależność. W Pobierowie, Rewalu i Niechorzu zostały oddane do użytku wypożyczalnie rowerów, połączone ze sobą on-line za pomocą innowacyjnego systemu komputerowego. Błyskawiczna obsługa, zapłata tylko za rzeczywisty czas korzystania z rowerów, mobilny serwis i bezpłatna pomoc w przypadku awarii to udogodnienia, których nie zapewnią żadne inne wypożyczalnie. Najistotniejszym jednak atutem zintegrowanych wypożyczalni Rewal Bike System jest możliwość zwrotu roweru w dowolnym punkcie sieci, bez potrzeby powrotu do miejsca wypożyczenia.

 Korzystanie z wypożyczalni Rewal Bike System jest łatwe i wygodne.

Wystarczy okazać dowód tożsamości pracownikowi wypożyczalni, który wprowadzi dane do umowy.

Kolejnym krokiem jest zeskanowanie kodów kreskowych, umieszczonych na ramach rowerów. Ostatni etap procedury obejmuje wydrukowanie gotowej umowy, sprawdzenie zgodności danych i podpisanie dokumentu przez wypożyczającego. I w drogę!

Wszystkie koszty korzystania z rowerów regulowane są po zwróceniu sprzętu w jednej z trzech wypożyczalni. Cała procedura zwrotu odbywa się błyskawicznie i sprowadza się do ponownego sczytania kodów kreskowych z rowerów. Dalej system działa już automatycznie: oblicza rzeczywisty czas korzystania ze sprzętu i drukuje rachunek.

Rewal Bike System z roku na rok zyskuje coraz większą popularność wśród odwiedzających Gminę Rewal turystów z Polski i z zagranicy. Dzięki elastycznemu oprogramowaniu sieć stale się rozwija.

W związku z rewitalizacją Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej w Gminie Rewal już wkrótce powstanie kilka dodatkowych wypożyczalni rowerów, zlokalizowanych na dworcach kolejowych. Rewal Bike System zostanie połączony z Nadmorską Koleją Wąskotorową i w ten sposób, w ramach jednej umowy można będzie wypożyczyć rower w jednej z miejscowości, pokonać trasę, zwrócić rower w wypożyczalni na stacji kolejowej i wrócić koleją wąskotorową do miejsca swego pobytu.

Administratorem sieci Rewal Bike System jest Centrum Informacji Promocji Rekreacji Gminy Rewal.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress