Uroczyste powitanie wiosny w Pobierowie

21 marca jak nakazuje tradycja żegnamy długą zimę i witamy wiosnę. W tym roku na pobierowskiej plaży odbyło się iście huczne przywitanie wiosny, w którym udział wzięło kilkaset osób, w tym uczniowie z Pobierowa, Rewala, Klub Morsów „Ośmiornica” wraz z zaproszonymi gośćmi oraz  mieszkańcy i turyści.

 Wydarzenie rozpoczął marsz spod siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej na ulicy Zgody w Pobierowie, który zakończył się na zejściu plażowym przy ulicy Jana z Kolna. Na plaży przygotowano dwa wielkie ogniska, poczęstunek dla uczestników oraz liczne konkursy i zabawy dla uczniów. Każda ze szkół przygotowała własną ekologiczną Marzannę, która stanęła do konkursu. Jury złożone z przedstawicieli morsów oraz pani Sołtys Iwony Zacharczuk wybrała najpiękniejszą kukłę. Pierwsze miejsce zajął Zespół Szkół Ogólnokształcących w Pobierowie. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki- torby pełne słodyczy. Nie obyło się oczywiście bez podpalenia i utopienia Marzanny symbolizującej zimę. Pomogli w tym strażacy z OSP w Pobierowie oraz morsy z Klubu „Ośmiornica”, którzy przy okazji dokonali ostatniej, zimowej kąpieli w Bałtyku. W ostatniej kąpieli wzięli także udział zaproszeni goście morsy z Dziwnowa, Świnoujścia i Rewala.  Na szczęście po wyjściu z wody mogli ogrzać się przy ognisku, wypić ciepłą herbatę i uraczyć się gorącą zupą. Wiosenna atmosfera udzieliła się wszystkim uczestnikom wydarzenia, mimo iż  odbyło się w iście zimowym krajobrazie. Humory dopisywały, a ogniska oraz gorące kiełbaski skutecznie ogrzewały wszystkich zebranych. Tego roku nieco trudniej było przegonić zimę, ale mamy nadzieje że nam się udało.

Szczególne podziękowania za przygotowanie wydarzenia należą się organizatorowi Referatowi Turystyki i Promocji, Gminnemu Ośrodkowi Kultury, Centrum Informacji, Promocji i Rekreacji, Ochotniczej Straży Pożarnej z Pobierowa, pobierowskiemu Klubowi Morsów „Ośmiornica”, dyrektorkom szkół, Paniom Wandzie Szukała – Błachucie i Jolancie Pytlas oraz Radom Rodziców. Pragniemy złożyć także serdeczne podziękowania sponsorom, bez których wydarzenie by się nie odbyło: Sklepowi Polo Market, Piekarni „Wybrzeże”, FHU Grabowiecki oraz Państwu Dąbrowskim z Pobierowa, którzy przygotowali smakowity żurek.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress