Cztery Pory Roku na Dwóch Kółkach – Familijne Rajdy Rowerowe Szlakami Gminy Rewal

Data: 26.08.2011r. (pt), Miejscowość: Rewal, Lokalizacja: start przy hali sportowej

Turystyka rowerowa z roku na rok cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Jazda na rowerze daje nie tylko możliwość zdrowego i aktywnego spędzenia wolnego czasu, ale jest jednocześnie najtańszym i najbardziej ekologicznym środkiem transportu, umożliwiającym bezpośredni kontakt z otaczającą przyrodą. Gmina Rewal ze swoim atrakcyjnym położeniem naturalnym to wprost wymarzone miejsce do organizowania wycieczek rowerowych. Rozwinięta sieć oznakowanych szlaków rowerowych sprawia, że w prosty i przyjemny sposób w zaledwie kilka minut można znaleźć się w samym sercu dzikiej natury, gdzie nie dotrze żaden inny środek transportu.

Rewal Bike System to najnowsza propozycja Gminy Rewal, skierowana do amatorów dwóch kółek, ceniących mobilność i niezależność. W Pobierowie, Rewalu i Niechorzu do dyspozycji turystów oddane zostały trzy wypożyczalnie rowerów, połączone ze sobą za pomocą nowoczesnego systemu komputerowego on-line. Łatwe i szybkie wypożyczenie roweru, zapłata tylko za realny czas korzystania, bezpłatna pomoc w przypadku awarii, a przede wszystkim możliwość zwrotu roweru we wszystkich punktach sieci, to udogodnienia, których nie zapewnią inne wypożyczalnie.

Cztery Pory Roku na Dwóch Kółkach jest ofertą Gminy Rewal, skierowaną do amatorów turystyki rowerowej, mającą na celu wypromowanie 9 oznakowanych szlaków rowerowych Rewala i okolic. Jest to cykl rodzinnych rajdów rowerowych, z których każdy odbywać się będzie na innej trasie i o innej porze roku. Pierwsza odsłona cyklu – szlakiem nr 8 ”Jeziora Liwia Łuża” odbędzie się w długi weekend majowy, w sobotę 30 kwietnia . Uczestnicy ruszają ze startu, który znajduje się w kompleksie sportowym przy ul. Leśnej 3 w Niechorzu. Na starcie każdy uczestnik otrzyma numer startowy. Dla tych, którzy nie pojawią się na własnych dwóch kółkach, czekać będzie 70 rowerów, z których będzie można skorzystać odpłatnie, w cenach promocyjnych. Trasa rajdu przebiegać będzie w taki sposób, by przejeżdżająca grupa rowerzystów jak najrzadziej korzystała z głównych arterii komunikacyjnych. Na niebezpiecznych i ruchliwych odcinkach trasy organizator przewiduje asystę policji i straży gminnej. Podczas każdej wyprawy przewidziane są dwie przerwy- w najbardziej atrakcyjnych miejscach szlaków. Podczas przerw rozdawane będą napoje, zorganizowane zostaną quizy oraz pieczenie kiełbasek w ognisku. Po dojeździe do mety każdy uczestnik rajdu otrzyma na podstawie numeru startowego pamiątkowy gadżet oraz atlas szlaków rowerowych Gminy Rewal, natomiast na zwycięzców quizu czekać będą atrakcyjne nagrody.

Organizatorem rajdu jest Centrum Informacji Promocji rekreacji Gminy Rewal – Administrator sieci wypożyczalni rowerowych Rewal Bike System

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress