Otwarty Turniej Mini Golfa

W przedostatni wtorek sierpnia w Trzęsaczu odbyła się pierwsza edycja otwartego turnieju w minigolfie rozegranego na niedawno powstałym placu do gry w tę efektowną dyscyplinę sportu. Przy ładnej pogodzie o miano najlepszych rywalizowały 52 osoby w dwóch kategoriach wiekowych: do i powyżej 18 lat.

Rywalizacja wśród juniorów była bardzo wyrównana. Wygrał Piotr Szczudło, który całe pole pokonał w 69 uderzeniach. Za nim ex aequo uplasowali Ernest Skóra i Maciej Mazur. Ich wynik był aż o 14 uderzeń słabszy. Co ciekawe także na czwartym miejscu uplasowała się dwójka zawodników – była to Agata Michałkowska i Radosław Kropaczewski.

W kategorii open rywalizacja stała na jeszcze wyższym poziomie. Z wynikiem 63 uderzenia (na 18-dołkowym polu) uplasował się Józef Skóra, który tylko o jedno uderzenie okazał się lepszy od najlepszej z kobiet – Nataszy Izdebskiej. Na najniższym stopniu podium ukończył turniej Grzegorz Gruszka z wynikiem 67 uderzeń.

Rozgrywki trwały w sumie pięć godzin, a duże zainteresowanie i wysoki poziom pokazały, że impreza, zorganizowana z inicjatywy radnego z Trzęsacza Adama Grześka była strzałem w dziesiątkę. Dlatego w przyszłym roku należy spodziewać się dwóch edycji: w majówkę i latem.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress