Rewalski Port Kultury – Biesiada Bardów i Poetów

Data: 12.08.2011r. Miejscowość: Rewal, Lokalizacja: pnowe centrum przy poczcie Początek imprezy: godz. 19.00

Biesiada Bardów i Poetów to pierwsza impreza nowego cyklu pod nazwą Rewalski Port Kultury . Będzie to poetycko-kabaretowy koncert literacko – satyryczny, wypełniony kultowymi piosenkami i tekstami najwybitniejszych światowych i polskich bardów, okraszonych często zabawną, zaskakującą narracją. Całość nawiązuje do tradycyjnych polskich biesiad poetyckich, w których w lekkiej, humorystycznej formie artyści odnoszą się do najbardziej żywotnych problemów współczesności. W koncercie usłyszymy wiele bardzo znanych przebojów tego gatunku, często w oryginalnym, autorskim wykonaniu.

W programie wystąpią:

Bogusław Nowicki – autor terminu „Piosenki z tekstem” i twórca własnych, bardzo osobistych ballad, które wydał na trzech płytach: „Ballady”, „Oceany” i najnowszej „ Optymizmu gram”. Jego niezwykle komunikatywne piosenki mówią o człowieku, jego marzeniach i tęsknotach. Liryka miesza się z autoironią i humorem, wzruszenie z rozbawieniem. Jeśli są przeboje w tym gatunku to on napisał ich wiele. Gawędziarze, Uśmiechnięte dziewczyny, czy Poszukiwania – do dziś śpiewane są przez „wędrownych gitarzystów” .

Andrzej Korycki – członek legendarnego zespołu „Stare Dzwony”, autor oraz wykonawca wielu znanych piosenek żeglarskich. Kilka lat temu uległ fascynacji twórczością trzech wybitnych postaci ballady rosyjskiej: Włodzimierza Wysockiego, Bułata Okudżawy oraz Żanny Biczewskiej, która to przesycona jest ciszą i chwytającą za serce nutą. Od lat występuje w duecie z Dominiką Żukowską, z którą wspólnie śpiewa utwory autorskie, tradycyjne pieśni o morzu oraz ballady rosyjskie.

Jarosław Wasik – Ukończył Wydział Wokalny Studium Wokalno-Baletowego w Gliwicach. Jest laureatem Festiwalu Opole’94, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Zamkowych Spotkań „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie i wielu innych. Jego autorski utwór „Nastroje” przez wiele tygodni gościł w pierwszej dziesiątce radiowo-telewizyjnego plebiscytu „Muzyczna Jedynka”. Nagrał dwie autorskie płyty: „Nastroje” i „Zielony z niebieskim”.

Dorota Lanton – aktorka znana z seriali telewizyjnych (m.in. „Klan”, „Adam i Ewa”, „Na dobre i na złe”) filmów, ról teatralnych, m.in. warszawski teatr Kwadrat i musicalowych (Teatr Muzyczny ROMA), znakomita interpretatorka piosenki francuskiej, bardów i autorów francuskich , m.in. Jacquesa Brela , Ivesa Montanda, Carli Bruni.

Krzysztof Daukszewicz – jego piosenki to przeboje kabaretowe, znane i cytowane jak hasła. Przed laty pisał listy do „Jaśnie wielmożnego pana Hrabiego”, informując w kabaretowej formie o zmianach w naszym kraju. Dziś rozśmiesza do łez współczesną satyrą na nasze rodzime absurdy, a przede wszystkim na polską politykę. Wydał wiele płyt i książek, a oglądać go można m in. w „Szkle kontaktowym”.

Kierownictwo muzyczne koncertu – Marek Stefankiewicz – Znakomity pianista i kompozytor. Zaczynał w lubelskiej Budce Suflera. Nagrał tam trzy pierwsze płyty. Dziś zajmuje się również komponowaniem muzyki filmowej. Jego największe przeboje to „Jesteś lekiem na całe zło” i „Niech żyje bal”. Obecnie jest także wykładowcą Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie oraz Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress