XV Międzynarodowy Festiwal Szachowy Konik Morski Rewala 2011

W ciągu 10 dni festiwalu szachowego rozgrywane będą turnieje w 4 kategoriach „open” oraz dodatkowo turniej Fischera i turniej w „Kloca”. W trakcie imprezy, dzięki specjalnym elektronicznym szachownicom, za pośrednictwem łącza internetowego, można będzie śledzić „na żywo” 4 najsilniej obsadzone partie.

PROGRAM FESTIWALU

Turniej A
Międzynarodowy Turniej Otwarty o puchar Wójta Gminy Rewal dla zawodników z rankingiem Elo powyżej 2000 (organizator może dopuścić do turnieju do 5% uczestników z Elo poniżej 2000 lub bez) zgłoszony do FIDE Organizator gwarantuje udział w turnieju co najmniej 10 utytułowanych graczy z co najmniej 6 Państw w celu umożliwienia zdobycia norm na tytuły międzynarodowe
Turniej B
Międzynarodowy Turniej dla zawodników z rankingiem do 2100 zgłoszony do FIDE
Turniej C
Międzynarodowy Turniej amatorów dla zawodników z rankingiem do 1800 zgłoszony do FIDE
Turniej D
Turniej seniorów: mężczyźni od 60 lat, kobiety od 50 lat.
Turniej E
Międzynarodowy Turniej młodych talentów (dzieci do lat 14-1996 r.ur.i młodsze) odrębna klasyfikacja dziewcząt i chłopców do lat 10 i do lat 14
Turniej F
Międzynarodowy Turniej szachów szybkich P-15
Turniej G
Międzynarodowy Turniej błyskawiczny P-5
Turniej H
Międzynarodowy Turniej szachów Fischera P-10

Mówiąc o festiwalu szachowym w Rewalu należy podkreślić, że pod względem rozmachu organizacyjnego i ilości uczestników jest to obecnie jeden z 3 największych turniejów szachowych w Polsce. W każdej edycji imprezy udział bierze ponad 300 graczy z Polski i zagranicy.

Podczas trwania festiwalu szachowego przewidziane są również imprezy towarzyszące i dodatkowe atrakcje dla uczestników, między innymi wycieczka po okolicach Gminy Rewal, symultana z arcymistrzem oraz mecz piłki nożnej szachiści – mieszkańcy Rewala.

Zapraszamy na stronę festiwalu – www.rewal.caissa.pl – gdzie można zapoznać się z wynikami turniejów, obejrzeć zdjęcia oraz uzyskać informacje o festiwalu.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress