Nocny Pociąg do Muzeum

Muzeum Narodowe w Szczecinie oraz Nadmorska Kolej Wąskotorowa serdecznie zapraszają miłośników kolei wąskotorowych do udziału w imprezie pod nazwą „Nocny Pociąg do Muzeum”. Impreza odbędzie się w sobotę, 19 maja 2018 r. w Gryficach w ramach 13. Europejskiej Nocy Muzeów. Będzie to już trzecia edycja imprezy, zorganizowanej w przestrzeni plenerowej wystawy Zachodniopomorskiej Kolei Dojazdowej i zaplecza Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Start w Gryficach – godz. 18:00. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Dojazd na imprezę dwoma pociągami

Na imprezę w Gryficach będzie można dojechać dwoma pociągami. W tym roku pociąg specjalny pojedzie nie ze Szczecina, jak to bywało w poprzednich latach, a z Kołobrzegu oraz tradycyjnie z gminy Rewal.

POLREGIO Przewozy Regionalne:

Odjazd – Kołobrzeg 18:42, Kołobrzeg Stadion 18:46, Trzebiatów 19:05, Gryfice 19:20

Powrót – Gryfice odjazd 22:55, Trzebiatów 23:09, Kołobrzeg Stadion, Kołobrzeg 23:33

Zakup biletu u konduktora w pociągu. Cena promocyjna przejazdu (w obie strony) – 9 zł

Nadmorska Kolej Wąskotorowa:

Odjazdy z gminy Rewal: Pogorzelica17.45, Pogorzelica Sandra 17:50, Niechorze 17.54, Niechorze Latania Morska 17.57, Śliwin 18.08, Rewal 18.14, Trzęsacz 18.20.

Bilety do nabycia u konduktora w pociągu, w promocyjnej cenie 12 zł od osoby. W tej kwocie zawarty jest dojazd wąskotorówką do Gryfic oraz powrót autokarem z miejsca imprezy. Do każdego biletu dołączmy w promocji upominek od naszego sponsora – Mini Browaru Kowal z Koszalina.

UWAGA: W celu zapewnienia miejsc w autokarze, osoby zainteresowane przejazdem wąskotorówką na imprezę proszone są o zgłaszanie swojego udziału pocztą elektroniczną na adres: kolej@rewal.pl, wpisując w temacie wiadomości „Noc Muzeów 2018”.

Powrót autokarem planowany jest ok. godz. 22:45. Przejazd za okazaniem biletu promocyjnego. Pierwszeństwo przejazdu będą miały osoby, które wcześniej zgłoszą swój udział.

Atrakcje

W programie imprezy przewidzianych jest wiele atrakcji. Zgodnie z tradycją proponujemy zwiedzanie Wystawy Zachodniopomorskich Kolei Dojazdowych, która, jak co roku zaprezentuje się w niesamowitej nocnej iluminacji. Zapraszamy również do odwiedzenia wystawy w Muzeum i Galerii Brama i zwiedzania lokomotywowni i warsztatów Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej – miejsca, które na co dzień nie jest udostępniane dla zwiedzających. Na zapleczu wąskotorówki będzie można zobaczyć i sfotografować zabytkowy tabor kolejowy, m. in. lokomotywy parowe Px48 wyprodukowane w Chrzanowie w latach pięćdziesiątych XX w. Będzie można również skorzystać z bezpłatnych przejażdżek ręczną drezyną wąskotorową. W programie artystycznym zaprezentuje się Orkiestra Dęta Red Swing Low z Gryfickiego Domu Kultury, a jako gwiazda wieczoru wystąpi zespół After Blues w recitalu z Barbarą Włodarczyk.

Na imprezę zapraszają:

Organizatorzy: Muzeum Narodowe w Szczecinie, Nadmorska Kolej Wąskotorowa Sp. z o.o.,

Partnerzy: Pomorze Zachodnie, Przewozy Regionalne, Gmina Gryfice, Gryficki Dom Kultury.

Patroni honorowy nad wydarzeniem objęli: Marszałek Zachodniopomorski – Olgierd Geblewicz, Burmistrz Gryfic – Andrzej Szczygieł oraz Wójt Gminy Rewal – Maciej Bejnarowicz.

Program imprezy

18.00 – 21.00 | Muzeum i Galerii BRAMA| ul. Wysoka Brama 2
Zwiedzanie wystawy malarstwa „Wędrówki wyobraźni” autorstwa Norberta Ciekańskiego 

18.00 – 23.00 | Lokomotywownia oraz warsztaty NKW | ul. Błonie 1
Zwiedzanie lokomotywowni i warsztatów Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej oraz przejażdżki drezyną wąskotorową 

18.00 – 23.00 | Wystawa Zachodniopomorskich Kolei Dojazdowych MNS | ul. Błonie 2
Zwiedzanie Wystawy Zachodniopomorskich Kolei Dojazdowych MNS i nocny plener fotograficzny 

19.20 | Dworzec Kolejowy Gryfice
Powitanie „Nocnego pociągu do muzeum” z Kołobrzegu i z Rewala przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą Red Swing Low z Gryfickiego Domu Kultury

19.45 | Dworzec kolejowy
Uliczna parada z Młodzieżową Orkiestrą Dętą Red Swing Low – przejście na Wystawę Zachodniopomorskich Kolei Dojazdowych

20.30 – 23.00 | Wystawa Zachodniopomorskich Kolei Dojazdowych MNS
Nocne koncerty w podświetlonej scenerii Wystawy

– Młodzieżowa Orkiestra Dęta Red Swing Low z Gryfickiego Domu Kultury

– zespół After Blues z Barbarą Włodarczyk

22.40 – Zakończenie koncertu i powrót pociągiem lub autokarem.

Nocny Pociąg do Muzeum

Nocny Pociąg do Muzeum

Powiązane

No Comments Yet.

Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress