Wakacje za jeden uśmiech

W ciągu trzech miesięcy udało się zebrać ponad 5000 fotografii uśmiechów, a w konkursie wzięło udział prawie 1000 osób z Polski i z zagranicy. Tak olbrzymie zainteresowanie przerosło oczekiwania organizatorów- dział promocji Gminy Rewal, którzy przyznają że nie spodziewali się takiej ilości zgłoszeń.- Początkowo otrzymywaliśmy około 20- 30 zgłoszeń dziennie, później liczba ta wzrosła do ponad 100- mówi Pani Marta Szefs z działu promocji. – To duży sukces, biorąc pod uwagę fakt że pierwszy raz organizowaliśmy konkurs na skalę ogólnopolską o typowo promocyjnym charakterze- dodaje. Dziesięciu zwycięzców od 27 czerwca do 4 września miało okazję spędzić urlop w jednym z najlepszych ośrodków o charakterze uzdrowiskowym w tej części wybrzeża. Organizatorom udało się spotkać z niektórymi z nich by osobiście wręczyć gadżety promujące projekt i zrobić pamiątkową fotografię, bo przecież od fotografii zaczęły się niezapomniane wczasy. – Osoby które zwyciężyły w naszym konkursie, to ludzie rozumiejący idee jaka nami kierowała kiedy przygotowywaliśmy letni projekt „Wakacje za jeden uśmiech”- mówi pracownik promocji Marta Szefs. – Uśmiechnięci i zadowoleni udowodnili że nasz pomysł jest trafiony. Wśród zwycięzców znaleźli się: Marlena Dynowska z Torunia, Piotr Konieczny z Owińska, Magdalena Andrzejewska z Poznania, Monika Baranowska z Warszawy, Daria Talik z Żywca, Wojciech Bartniczak z Jarocina, Patrycja Grubczyńska z Bydgoszczy, Alicja Terka z Kłecka, Zbigniew Urbanowicz z Wrocławia i Natalia Michałowska z Gniezna.

W okresie wakacji na terenie gminy Rewal prowadzone były warsztaty artystyczne dla dzieci i dorosłych, którym przewodziła promocyjna maskotka gminy – Pan Uśmiech. Warsztaty to innowacyjny pomysł na rodzinne wakacje i rozwijanie zdolności artystycznych poprzez zabawę. Organizowane zajęcia miały na celu pokazanie wielu możliwości na spędzanie letniego wypoczynku dla całych rodzin, na rozrywkę połączoną z nabywaniem nowych, ciekawych zdolności jak sztuka orgiami, poznawaniem technik malarskich czy też zabawę przy muzyce, a wszystko to w towarzystwie doświadczonych animatorów oraz uroczego, promiennego Uśmiechu. Animatorów spotkać było można na plażach, w Muzeum Rybołówstwa Morskiego, na imprezach rozrywkowych i sportowych, na zielonych szkołach i koloniach. Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Pani Ewa Kubalica przyznaje że pomysł warsztatów jest niezwykle trafiony- Kiedy zwrócono się do nas z prośbą o udostępnienie sali znajdującej się w muzeum na zorganizowanie zajęć dla dzieci, bardzo chętnie się zgodziliśmy. Warsztaty odbywające się w ramach letniego projektu gminy Rewal „Wakacje za jeden uśmiech” są bardzo bliskie misji jaką realizuje GOK. Jesteśmy zwolennikami pobudzania aktywności twórczej dzieci poprzez zabawę, tym bardziej że obfituje ona niekiedy powstawaniem małych dzieł sztuki i odkrywaniem talentów. Warto dodać że zajęcia prowadzone są w grupach co niewątpliwie uczy współpracy. Dyrektor GOK jest przekonana że takich inicjatyw powinno być więcej- Widzimy reakcje dzieci, ich radość kiedy poznają nowe zabawy, kiedy mogą malować rękami, grać na stworzonych naprędce instrumentach muzycznych. No i do tego niesamowicie pozytywny Pan Uśmiech- dodaje ze śmiechem.

„Wakacje za jeden uśmiech” to projekt promujący rodzinne wczasy i wspólną, twórczą zabawę zmieniając znaczenie letniego wypoczynku kojarzonego dotąd z biernym wylegiwaniem się na plaży. Okazuje się że to nie pogoda ale dobry pomysł, odrobina wyobraźni i uśmiech są gwarancją udanych wakacji.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress